02/02/2023

10 dobrych praktyk związanych ze spotkaniami w Brand24

„Nie bój się wychodzić w trakcie spotkania”, czyli zestaw 10 dobrych praktyk związanych ze spotkaniami, jakie wdrożyliśmy w Brand24. Im firma większa tym więcej pary idzie w gwizdek. Szczęśliwie jednak, można skutecznie temu przeciwdziałać poprzez kilka prostych kroków. Zebrałem dla Was najważniejsze:

1. Nie wstydź się odmawiać udziału w grupowym spotkaniu mimo zaproszenia. Zadaj sobie pytanie “czy moja obecność jest niezbędna” – jeśli nie jest – to duża szansa, że możesz lepiej spożytkować ten czas.

2. Nie wstydź się opuszczać spotkań wcześniej jeśli widzisz, że Twoja obecność daje ograniczoną wartość lub (jak wyżej) możesz ten czas spożytkować lepiej.

3. Prawie każde spotkanie powinno prowadzić do konkretnego planu działania / kolejnych kroków z jasno przypisanym ownerem/ownerami.

4. Kolejnym krokiem po spotkaniu nie powinno być kolejne spotkanie!

5. Jeśli macie spotkania codzienne lub cotygodniowe, rozważcie proszę zmianę na spotkania raz na dwa tygodniu lub nawet rzadziej.

6. Poza Townhallami, rezygnujemy z większych spotkań (gdzie ilość uczestników przekracza 10 osób).

7. Ignoruj strukturę. Jeśli potrzebujesz coś od osoby w innym dziale – uderzaj bezpośrednio do niej bez potrzeby angażowania jej team leadera.

8. Skróć domyślny czas spotkania w google calendar z 60 min na 30 min.

9. Wykorzystaj Timeboxing – rezerwuj sobie w kalendarzu czas na realizację większych zadań – szczególnie jeśli nie chcesz, aby Ci przeszkadzano.

10. Zarezerwuj sobie w kalendarzu wybrane dni lub fragmenty dni, w których nikt nie wbije Ci się do kalendarza i będziesz mieć czas na jakościową, nieprzerywaną i pozbawioną rozproszenia uwagi pracę.

PS: Bonus tip: od naszego startu 11 lat temu liczę sobie koszt spotkania nie w $$, ale w ilości klientów/abonamentów jakie musimy pozyskać, żeby na takie spotkanie zarobić. Polecam, bo to często rozwala na łopatki.


Michał Sadowski

Top Parówa w Brand24 narzędziu monitoringu mediów, z którego korzysta 3000+ klientów z 110 krajów. Mentor w Founder Institute i Startup Weekend.